Податотека:PD-icon.svg

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 196 × 196 пиксели, големина: 517 бајти)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Опис

Опис
English: Public domain icon.
Датум (first SVG version)
2008-09-01 (current version)
Извор Created by uploader. Based on similar symbols.
Автор Various. See log. (Original SVG was based on File:PD-icon.png by Duesentrieb, which was based on Image:Red copyright.png by Rfl.)
Други верзии
Copyright
Copyright.svgGrey copyright.svgCopyrightedgrey.svgCopyright white.svgBlue copyright.svgGreen copyright.svgYellow copyright 2.svgYellow copyright.svgOrange copyright.svgRed copyright.svgPink copyright.svg
Copyleft
Copyleft.svgCopyleft white.svgGreenCopyleft.svgGreenCopyleft (2).svgOrange copyleft.svgRed copyleft.svgPinkCopyleft.svgHeckert GNU white.svg
Public domain
PD-Help icon.svgPD-icon-info.svgPD-Sound.svgSemiPD-icon.svgPDmaybe-icon.svgPD-icon-red.svgRed copyright CN.svg
SVG разработка
Inkscape to text.svg
Оваа векторска слика е создадена со Inkscape, а потоа рачно уредена.

Лиценцирање

PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:12, 28 март 2009Минијатура на верзијата од 19:12, 28 март 2009196 × 196 (517 бајти)Rocket000Remade to match the other copyright symbols. 0 paths.
19:22, 5 септември 2008Минијатура на верзијата од 19:22, 5 септември 2008197 × 197 (1 КБ)PatríciaRfrom http://tools.wikimedia.pl/~beau/imgs/ (recovering lost file)
17:42, 5 септември 2008Минијатура на верзијата од 17:42, 5 септември 2008197 × 197 (1 КБ)PatríciaRReverted to version as of 03:39, 3 May 2008, current version lost to hardware problem
23:04, 27 јули 2008Нема минијатура (1 КБ)Bender235Doctype declaration was missing
04:39, 3 мај 2008Минијатура на верзијата од 04:39, 3 мај 2008197 × 197 (1 КБ)Rocket000Clean up
21:48, 29 јануари 2008Минијатура на верзијата од 21:48, 29 јануари 2008196 × 196 (3 КБ)AzaTothcrop
15:14, 7 март 2007Минијатура на верзијата од 15:14, 7 март 2007220 × 220 (1 КБ)Tene~commonswikiRid of unnecessary white space
12:44, 21 ноември 2006Минијатура на верзијата од 12:44, 21 ноември 2006220 × 220 (3 КБ)BromsklossMinor glitch fix
13:20, 14 август 2006Минијатура на верзијата од 13:20, 14 август 2006220 × 220 (1 КБ)KABALINIВідновлено з старої версії
17:55, 13 јануари 2006Минијатура на верзијата од 17:55, 13 јануари 2006196 × 196 (1 КБ)Boris23inner circle bigger
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци