Кате, лично девојче

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кате, лично девојче,
Ајде да се земиме. (2 пати)
Како ќе се земеме,
Кога пари немаме. (2 пати)
Ако пари немаме,
Голем севдах имаме. (2пати)
Пари ќе спечалиме,
Куќа ќе направиме. (2пати)


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.

Поврзано[уреди]

Надворешни врски[уреди]

Музика Блог за македонски народни песни