Кирајџиче, јабанџиче

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кирајџиче, јабанџиче,
Каде одиш, џанам, каде шеташ?
Дал го виде мојто либе?
Мојто либе, џанам, тој Ѓорѓија.
Јас го видов у мејана,
Сладок ручок си ручаше.
Сладок ручок си ручаше,
Рујно вино си пиеше.


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.

Поврзано[уреди]

Надворешна врска[уреди]

Музика