Кате, Кате лично моме

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кате, Кате лично моме,
Ај, стори се едно пиле.
Па прелетај ја болката,
Да разбериш времињата.
Да разбериш времињата,
Колку време се љубевме.
Колку време се љубевме,
И на крајот не се зедовме.


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.

Поврзано[уреди]

Надворешна врска[уреди]

Македонски народни песни: Кате, Кате лично моме

МК Музика