Податотека:Nuvola apps important.svg

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 600 × 500 пиксели, големина: 5 КБ)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Protected Оваа податотека е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам.
Продискутирајте ги промените на страницата за разговор или побарајте симнување на заштитата.

Опис

Опис
English: An icon from gnome-themes-extras-0.9.0.tar.bz2 (specifically Nuvola/icons/scalable/emblems/emblem-important.svg) by David Vignoni. Edited to look more like the PNG file by Bastique.
Датум
Извор gnome-themes-extras-0.9.0.tar.bz2 (specifically Nuvola/icons/scalable/emblems/emblem-important.svg)
Автор Bastique
Други верзии

Лиценцирање

GNU head Оваа библиотека е слободна програмска опрема; можете да ја распространувате и/или менувате под условите на ГНУ-овата ограничена општа јавна лиценца според објавеното од Фондацијата за слободна програмска опрема; верзија 2.1 на лиценцата, или (по ваш избор) било која понова верзија. Оваа библиотека се распространува со надеж дека ќе биде од корист, но без било каква гаранција; дури ни подразбраната гаранција за продажна погодност или соодветност за определена цел. Погледајте ги верзијата 2.1 и верзијата 3 на ГНУ-овата ограничена општа јавна лиценца за повеќе информации.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:50, 29 март 2007Минијатура на верзијата од 18:50, 29 март 2007600 × 500 (5 КБ)Tene~commonswikiCleanup
06:06, 23 јули 2006Минијатура на верзијата од 06:06, 23 јули 2006600 × 500 (6 КБ)Anduxcode cleanup
20:56, 27 јуни 2006Минијатура на верзијата од 20:56, 27 јуни 2006600 × 500 (12 КБ)AmgineReverted to earlier revision
20:56, 27 јуни 2006Минијатура на верзијата од 20:56, 27 јуни 2006600 × 500 (11 КБ)AmgineReverted to earlier revision
07:50, 26 јуни 2006Минијатура на верзијата од 07:50, 26 јуни 2006600 × 500 (12 КБ)Anduxrestoring PNG-like coloration per Image talk:Nuvola apps important.png; who put the fugly version back, anyway?
03:03, 9 февруари 2006Минијатура на верзијата од 03:03, 9 февруари 2006600 × 500 (11 КБ)Bastique
03:02, 9 февруари 2006Минијатура на верзијата од 03:02, 9 февруари 2006600 × 500 (11 КБ)Bastique
16:43, 3 февруари 2006Минијатура на верзијата од 16:43, 3 февруари 2006600 × 500 (5 КБ)BastiqueModified so sign white gradient remains white
16:40, 3 февруари 2006Минијатура на верзијата од 16:40, 3 февруари 2006600 × 500 (6 КБ)Bastique
16:36, 3 февруари 2006Минијатура на верзијата од 16:36, 3 февруари 2006600 × 500 (9 КБ)Bastique
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци