Јов

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Естира Јов

од н.п.
Псалми
Текстот е базиран на македонскиот превод на Библијата од 1999 година.

Јов е седумнаесетта книга од Стариот Завет.

Текст

Поврзано

Надворешни врски


Ова дело е во јавен домен во земји каде авторските права се плус 70 или помалку.
It is not necessarily in the public domain in the United States if published from 1923 to 1977. For a US-applicable version, see {{PD-1996}}.