Од борбата

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Од борбата“

од народното творештво
собрал и уредил Блаже Конески.
Збирката „Од борбата“ е издадена во 1947 година од страна на Блаже Конески. Во неа има 39 македонски народни партизански песни од периодот на Народноослободителната борба.

Содржина


Поврзано[уреди]

Надворешни врски[уреди]


Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е починат пред повеќе од 70 години.