Четврта книга Мојсеева

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Трета книга Мојсеева Четврта книга Мојсеева

од Мојсеј
Петта книга Мојсеева
Текстот е базиран на македонскиот превод на Библијата од 1999 година.

Четвртата книга Мојсеева, позната и како Броеви е четврта книга од петте Мојсееви книги и воедно четврта од Стариот Завет.

Текст

Поврзано

Надворешни врски


PD-icon.svg Ова дело е во јавен домен во земји каде авторските права се плус 70 или помалку.
Nuvola apps important.svg
It is not necessarily in the public domain in the United States if published from 1923 to 1977. For a US-applicable version, see {{PD-1996}}.