Петта книга Мојсеева

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Четврта книга Мојсеева Петта книга Мојсеева

од Мојсеј
Книга на Исус Невин
Текстот е базиран на македонскиот превод на Библијата од 1999 година.

Петтата книга Мојсеева, позната и како Второзаконие е петтата книга од петте Мојсееви книги и воедно петта од Стариот Завет.

Текст

Поврзано

Надворешни врски


PD-icon.svg Ова дело е во јавен домен во земји каде авторските права се плус 70 или помалку.
Nuvola apps important.svg
It is not necessarily in the public domain in the United States if published from 1923 to 1977. For a US-applicable version, see {{PD-1996}}.