Небиднина

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Небиднина“

од Ацо Шопов
Небиднина е поетска книга од Ацо Шопов, објавена во 1963 година.

Содржина

Молитви на моето тело

Купувачи на старо

Песната и годините

Видете исто така

Надворешни врски