Молскавици

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Молскавици“

од Коле Неделковски
„Молскавици“ е збирка песни на Коле Неделковски издадена во 1939 година. Збирката има 16 песни.
Содржина


Поврзано[уреди]

Надворешни врски[уреди]

  • „Молскавици“, оригинално издание на македонски јазик со бугарска азбука.


Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е починат пред повеќе од 70 години.