Четврта книга Мојсеева

Од Wikisource
(Пренасочено од Броеви)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Трета книга Мојсеева Четврта книга Мојсеева

од Мојсеј
Петта книга Мојсеева
Текстот е базиран на македонскиот превод на Библијата од 1999 година.

Четвртата книга Мојсеева, позната и како Броеви е четврта книга од петте Мојсееви книги и воедно четврта од Стариот Завет.

Текст

Поврзано

Надворешни врски


PD-icon.svg Ова дело е во јавен домен во земји каде авторските права се плус 70 или помалку.
Nuvola apps important.svg
It is not necessarily in the public domain in the United States if published from 1923 to 1977. For a US-applicable version, see {{PD-1996}}.