Втора книга Самоилова

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Прва книга Самоилова Втора книга Самоилова

од н.п.
Прва книга за царевите
Текстот е базиран на македонскиот превод на Библијата од 1999 година.

Втора книга Самоилова е десеттата книга од Стариот Завет.

Текст

Поврзано

Надворешни врски


PD-icon.svg Ова дело е во јавен домен во земји каде авторските права се плус 70 или помалку.
Nuvola apps important.svg
It is not necessarily in the public domain in the United States if published from 1923 to 1977. For a US-applicable version, see {{PD-1996}}.