Моторни песни

Од Wikisource
(Пренасочено од Моторни Песни)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Моторни песни

од Никола Јонков Вапцаров
на македонски јазик.
Моторни песни е збирка поезија на македонскиот писател Никола Јонков Вапцаров. Збирката оригинално била издадена на бугарски јазик во Бугарија.

Содржина

Песни за човекот
Песни за татковината
Песни
Песни за една земја


Поврзано[уреди]


Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е починат пред повеќе од 70 години.