Петта книга Мојсеева

Од Wikisource
(Пренасочено од Второзаконие)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Четврта книга Мојсеева Петта книга Мојсеева

од Мојсеј
Книга на Исус Невин
Текстот е базиран на македонскиот превод на Библијата од 1999 година.

Петтата книга Мојсеева, позната и како Второзаконие е петтата книга од петте Мојсееви книги и воедно петта од Стариот Завет.

Текст

Поврзано

Надворешни врски


PD-icon.svg Ова дело е во јавен домен во земји каде авторските права се плус 70 или помалку.
Nuvola apps important.svg
It is not necessarily in the public domain in the United States if published from 1923 to 1977. For a US-applicable version, see {{PD-1996}}.