Книга на израелеви судии

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Книга на Исус Невин Книга на израелеви судии

од н.п.
Рут
Текстот е базиран на македонскиот превод на Библијата од 1999 година.

Книгата на израелевите судии или само Судии е седмата книга од Стариот Завет.

Текст

Поврзано

Надворешни врски


PD-icon.svg Ова дело е во јавен домен во земји каде авторските права се плус 70 или помалку.
Nuvola apps important.svg
It is not necessarily in the public domain in the United States if published from 1923 to 1977. For a US-applicable version, see {{PD-1996}}.