Предлошка:Училиште за администратори

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Поставете {{Училиште за нови админи|состојба=collapsed}} за да го прикажете шаблонов во затворена состојба.
Поставете {{Училиште за нови админи|состојба=expanded}} за да го прикажете шаблонов во отворена состојба (ова е стандардното подесување).
Поставете {{Училиште за нови админи|состојба=autocollapse}} за да го прикажете шаблонов во затворена состојба само ако на страницата постои друг шаблон од истиот тип.