Песни 1953

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

„Песни“, 1953 година

од Блаже Конески


„ПЕСНИ“ е стихозбирка на Блаже Конески отпечатена во 1953 година.

СОДРЖИНА[уреди]

Видете исто така[уреди]