Разговор со корисник:Bjankuloski06

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Здраво! Јас сум Б. Јанкулоски, администратор на македонската википедија. Таму сум најактивен, и можете да ми се обратите на тамошната корисничка страница.

Админ[уреди]

Е сега ме ставаш на мислење дали да ти доделам така одма, или преку гласање? Вака ќе направиме. Со оглед на тоа дека имаш одлично искуство со Википедија, ќе ти дадам администраторство, но ако некој се побуни, ќе мора убаво да се објасни ова и ако треба повторно да се додели преку гласање. Поз--Никола Стоіаноски 10:37, 7 декември 2012 (CET)Одговори[одговори]

Јас се извинувам, немам такви права. Бирократ може да те унапреди, ама јас не сум. Побарав да ме унапредат на Мета, ама ми рекоа немало потреба за мал проект. Ќе мора администраторство да бараш од стјуарт.--Никола Стоіаноски 10:39, 7 декември 2012 (CET)Одговори[одговори]