Разговор со корисник:Kwamikagami

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

За македонцките работи[уреди]

Благодарам за забелешката. Не сум забележал дека има грешка. Ќе пробам да се поправи. Транскрипцијата е секако точна, и е направена по оригиналот (копија од книгата имам печатена верзија, дома). Поз Никола Стоіаноски 11:51, 1 август 2022 (CEST)Одговори[одговори]