Податотека:За македонските работи- Крсте Петков Мисирков.pdf

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Врска до показателската страница
Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(606 × 875 пиксели, големина: 13,07 МБ, MIME-тип: application/pdf, 163 страници)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Опис

Опис
English: Krste Misirkov's book "On the Macedonian matters".
Македонски: Книгата „За македонцките работи“ од Мисирков.
Датум
Извор On the Macedonian matters
Автор Krste P. Misirkov

Лиценцирање

Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Имајте предвид дека во неколку земји авторското право важи подолго од 70 години: во Мексико е 100, во Јамајка е 95, во Колумбија е 80, а во Гватемала и Самоа е 75 години. Оваа слика може да не е во јавна сопственост во тие земји, кои воедно не го применуваат правилото на пократок рок. Брегот на Слоновата Коска има начелен авторскоправен рок од 99, а Хондурас е 75 години, но тие го применуваат споменатото правило. Рокот може да биде продолжен за дела на Французи загинати за татковината во Втората светска војна (повеќе инфо), Руси кои служеле на Источниот фронт („Големата татковинска војна“) и посмртно рехабилитирани жртви на советското угнетување (повеќе инфо).

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:01, 7 декември 2012Минијатура на верзијата од 13:01, 7 декември 2012606 × 875, 163 страници (13,07 МБ)MacedonianBoyReverted to version as of 00:13, 16 February 2011
12:47, 7 декември 2012Нема минијатура0 × 0 (5,05 МБ)MacedonianBoywithout frames
02:13, 16 февруари 2011Минијатура на верзијата од 02:13, 16 февруари 2011606 × 875, 163 страници (13,07 МБ)MacedonianBoyнова
01:54, 16 февруари 2011Нема минијатура0 × 0 (5,05 МБ)MacedonianBoys
15:00, 12 февруари 2011Нема минијатура0 × 0 (5,05 МБ)MacedonianBoy{{Information |Description ={{en|1=Krste Misirkov's book "On the Macedonian matters".}} {{mk|1=Книгата „За македонцките работи“ од Мисирков.}} |Source =[http://damj.manu.edu.mk/pdf/0005%20Za%20makedoncki

Метаподатоци