Коледарска песна (26)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Коледарска песна

од Кузман Шапкарев


Колете, бре селани, дебелите крмнаци,
оти Божик ќе дојдит у селого на гости.


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.