Што се срамиш калеш Кирчо

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Што се срамиш калеш Кирчо
Мене да погледаш
Мене да погледаш лудо
Во црниве очи.
Не се срамам лично моме
Тебе да погледам
Тук се плашам лично Севде
Тебе да заљубам.
Кој те тебе лично моме
Сал еднаш догледнал
Љута рана лично Севде
На срце си ставил.
Земј мене калеш Кирчо
За млада невеста
Да не ставаш љута рана
На твоето срце.

Поврзано[уреди]

Надворешни врски[уреди]

Музика Блог за македонски народни песни