Слово заради страшниот суд

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Слово заради страшниот суд

од непознат
на старословенски правопис.
Книгата е составена од два дела:

Поврзано

PD-icon.svg Сите дела од овој автор се во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е починат пред повеќе од 70 години.