Слеј се со тишината/ Во тишина

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Во тишина“

од Ацо Шопов


Ако носиш нешто неизречено,
нешто што те притиска и пече,
закопај го во длабока тишина ,
тишината сама ќе го рече.

Видете исто така[уреди]