Предлошка:Избрана-разговор

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Cscr-featured.svg Оваа статија е избрана статија на Викиизвор на македнски јазик. Таа ги задоволува соодветните критериуми и со согласност од Вики-заедницата беше избрана за една од најдобрите статии на Викиизвор на македонски јазик. Доколку сакате нешто да дополните или промените во истата, слободно направете го тоа.

Упатство

Ставете го овој шаблон на страницата за разговор на сите избрани статии на Викиизвор на македонски јазик. За да го додадете шаблонот, користете {{Избрана разговор}}.