Пошло моме на вода

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пошло моме на вода
со две стомни шарени. [х2]
И беќарче по неа
и на моме говори. [х2]
Постој моме почекај
да ти речам два збора. [х2]
Не и рече два збора
тук ја фати за рака. [х2]

Поврзано[уреди]