Подигни си мило либе бело крпе

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Подигни си мило либе бело крпе
да ти видам мило либе бело лице.
И да видиш мило либе фајде нема
бело лице мило либе продадено.
Продадено лудо младо во комшии
во комшии лудо младо за Јанета.

Поврзано[уреди]