Одоздола иде, бабо

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одоздола иде, бабо мори,
одоздола иде,
одоздола иде, бабо мори,
едно лудо младо.
Бела коња јава, бабо мори,
бела коња вјава,
бела коња вјава, бабо мори,
со пушка на рамо.
Право, право оди, бабо мори,
право, право оди,
право, право оди, бабо мори,
на нашата порта.

Поврзано[уреди]