Не прибирај мајко стројници

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Не прибирај мила мајко стројници
а, а мила мајко ле,
јас си имам мила мамо
либе комшивче.
Комшивче ле мила мамо, комшивче
а, а мила мајко ле
едно лично лудо младо
терзивче.
Не дели ме мила мамо од него
а, а мила мајко ле
боса ќе бегам мамо
по него
а, а мила мајко ле
животот го давам мамо за него.

Поврзано[уреди]