Мори чупи Костурчанки

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мори чупи костурчанки,
расширете го орото.
Расширете го орото,
да видиме фустаните.
Чиј е фустан далгајлија,
да се сторам севдајлија.
Да се сторам севдајлија,
по фустано на чупчето.

Поврзано[уреди]