Море дојде време

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Море дојде време да си одам
да си одам, да се разделам
од другари и другарки.
Море ќе ме носат Горна Џумаја
да ме мачат тираните
тираните, фашистите.

Поврзано[уреди]