Момиче бело црвено

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Момиче бело црвено [2х]
не оди рано на вода, леле
не оди рано на вода.
Водата ти е далеку [2х]
бунарот преку Вардарот, леле
бунарот преку Вардарот.
Јас имам братче златарче
ќе дојди да ме разбуди, леле
ќе дојди да ме разбуди.

Поврзано[уреди]