Милкано, моме мори

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Милкано, моме мори, Милкано,
слушај што вели Осман Бег.
Чифликот ќе си моме продадам,
само тебе Милке моме да земам.
Колку ти чини аго чифликот,
збори пом меракот.

Поврзано[уреди]

Поврзано[уреди]