Милето на Џајкови

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Милето на Џајкови
Васето на Васеви
Васе душо, Васе срце
ајде да се земиме.
Милето на Џајкови
оварда без пет пари
Васе, Васе, Васе душо
ајде да се земиме.
Од пуст офардалак
си го продал сетрето
Васе, Васе, Васе душо
ајде да се земиме.

Поврзано[уреди]