Мила мајко мојто либе не ми е дома

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мила мајко мојто либе не ми е дома.
Ми отиде на туѓина тага голема
Поминаа три годони како го нема
Ниту пише ниту иде мене да види
Барем еднаш да го видам дома да дојде
Или на сон да го видам како на јаве
Ми облекол мор долама дури до земја
Да го сретнам, да го видам ќе го познавам.

Поврзано[уреди]

Надворешни врски[уреди]

Музика Блог за македонски народни песни