Македонска народна еротска песна (69)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво


Ѓоре седи на греда,
П...а мери со педа!
П...а тесна сака,
Да ја гали в рака!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.