Македонска народна еротска песна (68)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дупни дупче - клај коренче,
Така се садит пиперот!
Клекни, мокни - повади го,
Така се вадит пиперот!
Копни дупче - испраши го,
Така се прашит пиперот!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.