Македонска народна еротска песна (67)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дундо, мори, дебела,
Свадба ти е в недела,
Што не редиш дарови,
Туку редиш газови!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.