Македонска народна еротска песна (61)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дрш' ми, куме, к..от
И ти пуста сваќе,
Наш'та п...а Јана
Испадна е.ана!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.