Македонска народна еротска песна (6)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Ала, ала лаќи,
П...а со мустаќи,
Турчин п...а не бричи,
Мачка риба не јаде!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.