Македонска народна еротска песна (58)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дојде Први мај,
См'кни гаќи па ми дај,
Ја ќе бутам, ти си трај,
Ако ти е арно,
утре па' ми дај!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.