Македонска народна еротска песна (56)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дири, дири дичка,
Сто динара п..а,
Два динара вуна,
Што се не рачуна!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.