Македонска народна еротска песна (55)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дири, дири дичка,
Пет пари п...а,
Три кадели волна,
К..от ми го колвна!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.