Македонска народна еротска песна (53)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дири, дири гаќи,
П...а со мустаки,
К..ец со брадулец!
Леле, море Ставре,
К..от ми го навре!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.