Македонска народна еротска песна (51)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дедо цепе бурина,
Си пресекол к..ина!
Викна баба да плаче.
- Не плачи, бабо,
Утре е пазар,
ќе си купам ново к..е ооо...!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.