Македонска народна еротска песна (5)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Ала, ала атка,
Под магаре затка,
Од коњ опутка,
На Васка у п.тка о, о, о!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.