Македонска народна еротска песна (49)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дедо седи на буниште,
Држи тиква на к..иште!
Тиквата пукна,
На баба и' го фукна о о о !


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.