Македонска народна еротска песна (48)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дедо седи во кафана,
Точка к.р во марама!
Блиско иде баба,
К..от му се дига!
К..от има очи,
Па у п...а скока ооо!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.