Македонска народна еротска песна (47)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дедо се оптега,
Дупот си го стега!
Фрлите го у долот,
Тур'те му го колот ооо!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.